Práce letušky-splňuji základní požadavky?

27. března 2018 v 14:23 | Michal Zapský

Práce letušky/stevarda...kde začít a jaké jsou základní požadavky pro letecké společnosti Emirates Airline, Etihad Airways a Qatar Airways.


Pokud jste již pevně rozhodnuti, že kariéra letušky/stevarda je ta spravná cesta, tak se spolu pojďme podívat, kde vlastně začít.


Práce letušky/stevarda je snem mnoha lidí, ale jen zlomek z nich to dotáhne až do konce. Hlavním důvodem je zpravidla to, že drtivá většina uchazečů to vzdá. Ano, počítejte s tím, že příprava zabere spoustu času, trpělivosti a také budete potřebovat pořádnou porci štěstí během výběrového řízení. Konkurzy jsou velice náročné a spousta lidí ani neodešle žádost, jelikož si myslí, že na to prostě nemají. Právě díky strachu z neúspěchu, mnoho lidí vycouvá a kariéra v oblacích zůstane navždy pouhým snem.
Pokud ale máte pozitivní přístup, péče o zákazníka Vám není cizí a umíte se pečlivě a poctivě připravit, pak máte velké šance na úspěch.
Pojďme spolu udělat první krok k Vaší vysněné práci a věřte si, že i Vy jednoho dne budete pracovat v letové hladině 40000 stop.

Jaké jsou základní požadavky?


Pro letecké společnosti v oblasti Perského zálivu:

  • -minimální věk 21 let
  • -být schopný dosáhnout na hranici 212cm
  • -minimální výška 160cm
  • -středoškolské vzdělání
  • -plynulá znalost AJ
  • -tetování nevadí pokud je na místech, která se dají skrýt pod uniformou
  • -brýle nejsou překážkou
  • -maximální věková hranice není udávána (já osobně jsem byl přijat ve věku 29 let)

Tyto základní požadavky jsou víceméně shodné u všech leteckých společností.
Pro evropské aerolinky platí minimální věk 18 let.
Poznámka: Qatar Airways má přísná pravidla ohledně tetování - není dovoleno, ať je na jakémkoliv místě Vašeho těla.

Online žádost

Pokud splňujete základní požadavky, tak je čas vyplnit online žádost k Vaší vysněné letecké společnosti. Žádost najdete na oficiálních stránkách aerolinky.
S vyplněním žádosti nespěchejte, pečlivě vyplňte všechny kolonky a dávejte si pozor na pravopis.Každý z Vás má jiné preference, proto se ujistěte, že si uděláte podrobný průzkum všech společností, které nabízejí práci letušky/stevarda a vyberte si tu, která Vám nejvíce vyhovuje. Nikde není psáno, že nemůžete žádat u více společností najednou. Naopak, vřele doporučuji oslovit co nejvíce leteckých společností.

Ujistěte se, že Váš životopis je aktuální a zahrnuje všechny Vaše zkušenosti, vzdělání a získané certifikáty.
Fotografie jsou také velice důležité. Ujistěte se, že fotografie je aktuální a že na ní vypadáte už jako letuška/stevard (úprava vlasů a make-up). Vyhledání služeb profesionálního fotografa je rozumná investice.


Po odeslání žádosti Vám nezbyde nic jiného než čekat, zda budete zařazeni do užšího výběru a pozváni na konkurz (assessment day).


Přeji Vám mnoho úspěchů!

Michal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama